HB15-1.5-AG
Linear and Switching Power Supplies 15V 1.5A
product image
HB15-1.5-AG Picture
SeekIC No. : 002758195 Detail
HB15-1.5-AG: Linear and Switching Power Supplies 15V 1.5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HB15-1.5-AG
Mfg:
Power-One
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Linear Supplies Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 15 VDC
Output Current (Channel 1) : 1.5 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 123.7 mm L x 101.6 mm W
Description
Commercial/Medical :
Output Power Rating :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Number of Outputs : 1
Mounting Style : Chassis
Product : Linear Supplies
Output Voltage (Channel 1) : 15 VDC
Output Current (Channel 1) : 1.5 A
Input Voltage : 100 VAC to 264 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationHB15-1.5-AG
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)22W
Voltage - Output15V
Voltage - Input100, 120, 220 & 240VAC
Power Supply TypeLinear, Regulated (Open Frame)
1st Output15 VDC @ 1.5A