HB48-0.5-AG
Linear and Switching Power Supplies Linear (48V 0.5A) or deviation
product image
HB48-0.5-AG Picture
SeekIC No. : 002760681 Detail
HB48-0.5-AG: Linear and Switching Power Supplies Linear (48V 0.5A) or deviation
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HB48-0.5-AG
Mfg:
Power-One
  • Qty
  • 0~93
Quick Details
Product : Linear Supplies
Description
Commercial/Medical :
Output Power Rating :
Input Voltage :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Dimensions :
Product : Linear Supplies
Parameters:
Technical/Catalog InformationHB48-0.5-AG
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)24W
Voltage - Output48V
Voltage - Input100, 120, 220 & 240VAC
Power Supply TypeLinear, Regulated (Open Frame)
1st Output48 VDC @ 500mA