HBC10DRYN-S93
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD
product image
HBC10DRYN-S93 Picture
SeekIC No. : 003036252 Detail
HBC10DRYN-S93: CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HBC10DRYN-S93
Card Type: Non Specified - Dual Edge Gender: Female
Number of Positions/Bay/Row: 10 Gate-Emitter Leakage Current : 0.4 uA
Number of Positions: 20 Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish: Gold
Flange Feature: -
Series: -
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationHBC10DRYN-S93
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlue