HC1-HTM-AC24V
General Purpose / Industrial Relays 1 Form C 24VAC Top Mount
product image
HC1-HTM-AC24V Picture
SeekIC No. : 002552192 Detail
HC1-HTM-AC24V: General Purpose / Industrial Relays 1 Form C 24VAC Top Mount
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HC1-HTM-AC24V
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Parameters:
Technical/Catalog InformationHC1-HTM-AC24V
CircuitSPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage10A @ 250VAC
Coil Voltage24VAC
Control Off Voltage (Min)7.2 VAC
Control On Voltage (Max)19.2 VAC
Coil Current50mA