HC1-HTM-DC12V
General Purpose / Industrial Relays 1 Form C 12VAC Top Mount
product image
HC1-HTM-DC12V Picture
SeekIC No. : 002565840 Detail
HC1-HTM-DC12V: General Purpose / Industrial Relays 1 Form C 12VAC Top Mount
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HC1-HTM-DC12V
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationHC1-HTM-DC12V
CircuitSPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage10A @ 250VAC
Coil Voltage12VDC
Control Off Voltage (Min)1.2 VDC
Control On Voltage (Max)9.6 VDC
Coil Current75mA