HC1-HTM-DC24V
General Purpose / Industrial Relays 1 Form C 24VAC Top Mount
product image
HC1-HTM-DC24V Picture
SeekIC No. : 002565796 Detail
HC1-HTM-DC24V: General Purpose / Industrial Relays 1 Form C 24VAC Top Mount
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HC1-HTM-DC24V
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationHC1-HTM-DC24V
CircuitSPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage10A @ 250VAC
Coil Voltage24VDC
Control Off Voltage (Min)2.4 VDC
Control On Voltage (Max)19.2 VDC
Coil Current37mA