HCPL-4502-300_1081658
Features: • 15 kV/µs Minimum Common Mode Transient Immunity at VCM = 1500 V (4503/0453)• High Speed: 1 Mb/s• TTL Compatible• Available in 8-Pin DIP, SO-8,Widebody Packages• Open Collector Output• Guaranteed Performance from Temperature: 0°C to 70°C• ...
product image
HCPL-4502-300_1081658 Picture
SeekIC No. : 004359769 Detail
HCPL-4502-300_1081658: Features: • 15 kV/µs Minimum Common Mode Transient Immunity at VCM = 1500 V (4503/0453)• High Speed: 1 Mb/s• TTL Compatible• Available in 8-Pin DIP, SO-8,Widebody Packa...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HCPL-4502-300_1081658
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
• 15 kV/µs Minimum Common Mode Transient Immunity at VCM = 1500 V (4503/0453)
• High Speed: 1 Mb/s
• TTL Compatible
• Available in 8-Pin DIP, SO-8,Widebody Packages
• Open Collector Output
• Guaranteed Performance from Temperature: 0°C to 70°C
• Safety Approval UL Recognized   3750 V rms for 1 minute (5000 V rms for 1 minute for HCNW and Option 020 devices) per UL1577 CSA Approved IEC/EN/DIN EN 60747-5-2 Approved