HCPL-4502/3
Features: . 15 kV/s Minimum Common Mode Transient Immunity at VCM = 1500 V (4503/0453). High Speed: 1 Mb/s. TTL Compatible. Available in 8-Pin DIP, SO-8, Widebody Packages. Open Collector Output. Guaranteed Performance from Temperature: 0°C to 70°C. Safety Approval UL Recognized 3750 V rms for 1 ...
product image
HCPL-4502/3 Picture
SeekIC No. : 004359768 Detail
HCPL-4502/3: Features: . 15 kV/s Minimum Common Mode Transient Immunity at VCM = 1500 V (4503/0453). High Speed: 1 Mb/s. TTL Compatible. Available in 8-Pin DIP, SO-8, Widebody Packages. Open Collector Output. Gu...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HCPL-4502/3
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
. 15 kV/s Minimum Common
   Mode Transient Immunity at
   VCM = 1500 V (4503/0453)
.  High Speed: 1 Mb/s
.  TTL Compatible
.  Available in 8-Pin DIP, SO-8,
   Widebody Packages
.  Open Collector Output
.  Guaranteed Performance
   from Temperature: 0°C to 70°C
.  Safety Approval UL Recognized   3750 V rms
   for 1 minute (5000 V rms for