HD6417705BP133V
SH7705, 133MHZ, TBP-208A
product image
HD6417705BP133V Picture
SeekIC No. : 003513381 Detail
HD6417705BP133V: SH7705, 133MHZ, TBP-208A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417705BP133V
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: SuperH® SH7700 Manufacturer: Renesas Electronics America
Core Processor: SH-3 Core Size: 32-Bit
Speed: 133MHz Connectivity: EBI/EMI, FIFO, IrDA, SCI, USB
Peripherals: DMA, POR, PWM, WDT Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 105 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: 32K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.4 V ~ 1.6 V
Data Converters: A/D 4x10b Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 208-TFBGA
Description
EEPROM Size: -
Oscillator Type: Internal
Packaging: Tray
Data Converters: A/D 4x10b
Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless
Core Size: 32-Bit
RAM Size: 32K x 8
Peripherals: DMA, POR, PWM, WDT
Number of I /O: 105
Manufacturer: Renesas Electronics America
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Package / Case: 208-TFBGA
Series: SuperH® SH7700
Core Processor: SH-3
Speed: 133MHz
Connectivity: EBI/EMI, FIFO, IrDA, SCI, USB
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.4 V ~ 1.6 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417705BP133V
VendorRenesas Technology America
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Program Memory Size-
RAM Size32K x 8
Number of I /O105
Package / Case208-TFBGA
Speed133MHz
Controller SeriesSH7700
Oscillator TypeInternal
PackagingTray
Program Memory TypeROMless
EEPROM Size-
Core ProcessorSH-3
Data ConvertersA/D 4x10b
Core Size32-Bit
PeripheralsDMA, POR, PWM, WDT