HD6417706F133V
MPU 3V 32K,PB-FREE 176-LQFP
product image
HD6417706F133V Picture
SeekIC No. : 003513385 Detail
HD6417706F133V: MPU 3V 32K,PB-FREE 176-LQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417706F133V
Core Processor: SH-3 Core Size: 32-Bit
Speed: 133MHz Connectivity: EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Peripherals: DMA, POR, WDT Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 103 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: 16K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.75 V ~ 2.05 V
Data Converters: - Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 176-LQFP
Description
EEPROM Size: -
Data Converters: -
Core Size: 32-Bit
RAM Size: 16K x 8
Package / Case: 176-LQFP
Peripherals: DMA, POR, WDT
Manufacturer: Renesas Electronics America
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Number of I /O: 103
Series: SuperH® SH7700
Core Processor: SH-3
Speed: 133MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.75 V ~ 2.05 V
Connectivity: EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417706F133V
Program Memory Size-
RAM Size16K x 8
Number of I /O103
Package / Case176-LQFP
Speed133MHz
Core ProcessorSH-3
Data Converters-
Core Size32-Bit
PeripheralsDMA, POR, WDT