HD6417708RF100AV
MPU 3V 0K PB-FREE 208 FP
product image
HD6417708RF100AV Picture
SeekIC No. : 003510028 Detail
HD6417708RF100AV: MPU 3V 0K PB-FREE 208 FP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417708RF100AV
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: SuperH® SH7700 Manufacturer: Renesas Electronics America
Core Processor: SH-2 Core Size: 32-Bit
Speed: 100MHz Connectivity: EBI/EMI, SCI, SmartCard
Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V Peripherals: POR, WDT
Number of I /O: 8 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: - Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3.15 V ~ 3.6 V
Data Converters: - Oscillator Type: External
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 144-LQFP
Description
Peripherals: POR, WDT
EEPROM Size: -
Data Converters: -
Oscillator Type: External
Packaging: Tray
Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless
Core Size: 32-Bit
Package / Case: 144-LQFP
Speed: 100MHz
RAM Size: -
Number of I /O: 8
Manufacturer: Renesas Electronics America
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Core Processor: SH-2
Series: SuperH® SH7700
Connectivity: EBI/EMI, SCI, SmartCard
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3.15 V ~ 3.6 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417708RF100AV
VendorRenesas Technology America
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Program Memory Size-
RAM Size-
Number of I /O8
Package / Case208-LQFP
Speed100MHz
Controller SeriesSH7700
Oscillator TypeExternal
PackagingTray
Program Memory TypeROMless
EEPROM Size-
Core ProcessorSH-2
Data Converters-
Core Size32-Bit
PeripheralsPOR, WDT