HD6417709AF133B
IC SUPERH MCU ROMLESS 208-QFP
product image
HD6417709AF133B Picture
SeekIC No. : 003510032 Detail
HD6417709AF133B: IC SUPERH MCU ROMLESS 208-QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417709AF133B
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: SuperH® SH7700 Manufacturer: Renesas Electronics America
Core Processor: SH-3 Core Size: 32-Bit
Speed: 133MHz Connectivity: -
Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V Peripherals: -
Number of I /O: 96 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: 16K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): -
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 208-QFP Exposed Pad, 208-eQFP, 208-HQFP
Description
Connectivity: -
EEPROM Size: -
Oscillator Type: Internal
Core Size: 32-Bit
RAM Size: 16K x 8
Number of I /O: 96
Peripherals: -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): -
Manufacturer: Renesas Electronics America
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b
Series: SuperH® SH7700
Core Processor: SH-3
Speed: 133MHz
Package / Case: 208-QFP Exposed Pad, 208-eQFP, 208-HQFP
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417709AF133B
Program Memory Size-
RAM Size16K x 8
Number of I /O96
Package / Case208-HQFP
Speed133MHz
Controller SeriesSH7700
Oscillator TypeInternal
EEPROM Size-
Core ProcessorSH-3
Core Size32-Bit