HD6417709F80BV
MPU 3V 16K,PB-FREE 208-LQFP
product image
HD6417709F80BV Picture
SeekIC No. : 003510036 Detail
HD6417709F80BV: MPU 3V 16K,PB-FREE 208-LQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417709F80BV
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: SuperH® SH7700 Manufacturer: Renesas Electronics America
Core Processor: SH-3 Core Size: 32-Bit
Speed: 80MHz Connectivity: -
Peripherals: - Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 96 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: 16K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): -
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 208-LQFP
Description
Connectivity: -
EEPROM Size: -
Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Packaging: Tray
Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless
Core Size: 32-Bit
RAM Size: 16K x 8
Speed: 80MHz
Number of I /O: 96
Peripherals: -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): -
Package / Case: 208-LQFP
Manufacturer: Renesas Electronics America
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b
Series: SuperH® SH7700
Core Processor: SH-3
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417709F80BV
VendorRenesas Technology America
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Program Memory Size-
RAM Size16K x 8
Number of I /O96
Package / Case208-LQFP
Speed80MHz
Controller SeriesSH7700
Oscillator TypeInternal
PackagingTray
Program Memory TypeROMless
EEPROM Size-
Core ProcessorSH-3
Core Size32-Bit