HD6417727F100CV
SH3-DSP, LEAD FREE
product image
HD6417727F100CV Picture
SeekIC No. : 003513481 Detail
HD6417727F100CV: SH3-DSP, LEAD FREE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417727F100CV
  • Qty
  • 0~1
Speed: 100MHz Connectivity: FIFO, SCI, SIO, SmartCard, USB
Peripherals: DMA, LCD, POR, WDT Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 104 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: 32K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.6 V ~ 2.05 V
Data Converters: A/D 6x10b; D/A 2x8b Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 240-BFQFP Exposed Pad
RAM Size: 32K x 8
Speed: 100MHz
Manufacturer: Renesas Electronics America
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.6 V ~ 2.05 V
Package / Case: 240-BFQFP Exposed Pad
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417727F100CV
Number of I /O104
Package / Case240-HQFP
Speed100MHz
Core Size32-Bit
ConnectivityFIFO, SCI, SIO, SmatrCard, USB
PeripheralsDMA, LCD, POR, WDT