HD6417727F160BV
SH3-DSP
product image
HD6417727F160BV Picture
SeekIC No. : 003513484 Detail
HD6417727F160BV: SH3-DSP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417727F160BV
Speed: 160MHz Connectivity: FIFO, SCI, SIO, SmartCard, USB
Peripherals: DMA, LCD, POR, WDT Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 104 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: 32K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.7 V ~ 2.05 V
Data Converters: A/D 6x10b; D/A 2x8b Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 240-BFQFP Exposed Pad
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Number of I /O: 104
Series: SuperH® SH7700
Core Processor: SH-3 DSP
Data Converters: A/D 6x10b; D/A 2x8b
Speed: 160MHz
Peripherals: DMA, LCD, POR, WDT
Connectivity: FIFO, SCI, SIO, SmartCard, USB
Package / Case: 240-BFQFP Exposed Pad
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.7 V ~ 2.05 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417727F160BV
RAM Size32K x 8
Number of I /O104
Package / Case240-HQFP
Speed160MHz
Core ProcessorSH-3 DSP
Core Size32-Bit
ConnectivityFIFO, SCI, SIO, SmatrCard, USB
PeripheralsDMA, LCD, POR, WDT