HD6417729F133B
IC SUPERH MPU ROMLESS 208LQFP
product image
HD6417729F133B Picture
SeekIC No. : 003513264 Detail
HD6417729F133B: IC SUPERH MPU ROMLESS 208LQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417729F133B
  • Unit Price
  • Negotiable
Speed: 133MHz Connectivity: -
Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V Peripherals: -
Number of I /O: 96 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: 32K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): -
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 208-LQFP
Description
Connectivity: -
RAM Size: 32K x 8
Number of I /O: 96
Peripherals: -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): -
Package / Case: 208-LQFP
Manufacturer: Renesas Electronics America
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b
Series: SuperH® SH7700
Speed: 133MHz
Core Processor: SH-3 DSP
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417729F133B
RAM Size32K x 8
Number of I /O96
Package / Case208-LQFP
Speed133MHz
Core ProcessorSH-3 DSP
Core Size32-Bit