HD6417729RHF200B
IC SUPERH MPU ROMLESS 208QFP
product image
HD6417729RHF200B Picture
SeekIC No. : 003513267 Detail
HD6417729RHF200B: IC SUPERH MPU ROMLESS 208QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417729RHF200B
Speed: 200MHz Connectivity: EBI/EMI, FIFO, IrDA, SCI, SmartCard
Peripherals: DMA, POR, WDT Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 96 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: 32K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.85 V ~ 2.15 V
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 208-LQFP
RAM Size: 32K x 8
Number of I /O: 96
Peripherals: DMA, POR, WDT
Package / Case: 208-LQFP
Speed: 200MHz
Manufacturer: Renesas Electronics America
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b
Series: SuperH® SH7700
Connectivity: EBI/EMI, FIFO, IrDA, SCI, SmartCard
Core Processor: SH-3 DSP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.85 V ~ 2.15 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417729RHF200B
RAM Size32K x 8
Number of I /O96
Package / Case208-HQFP
Speed200MHz
Core ProcessorSH-3 DSP
Core Size32-Bit
PeripheralsDMA, POR, WDT