HD6417750RBP200V
MPU 1.5/3.3V 0K PB-FREE 256-BGA
product image
HD6417750RBP200V Picture
SeekIC No. : 003513272 Detail
HD6417750RBP200V: MPU 1.5/3.3V 0K PB-FREE 256-BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417750RBP200V
  • Qty
  • 0~1
Core Processor: SH-4 Core Size: 32-Bit
Speed: 200MHz Connectivity: EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Peripherals: DMA, POR, WDT Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 28 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: 48K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.35 V ~ 1.6 V
Data Converters: - Oscillator Type: External
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 256-BBGA
Number of I /O: 28
RAM Size: 48K x 8
Peripherals: DMA, POR, WDT
Speed: 200MHz
Manufacturer: Renesas Electronics America
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Package / Case: 256-BBGA
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.35 V ~ 1.6 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417750RBP200V
Program Memory Size-
RAM Size48K x 8
Number of I /O28
Package / Case256-BGA
Speed200MHz
Core Size32-Bit
PeripheralsDMA, POR, WDT