HD6417750RF200
IC SUPERH MPU ROMLESS 208QFP
product image
HD6417750RF200 Picture
SeekIC No. : 003513236 Detail
HD6417750RF200: IC SUPERH MPU ROMLESS 208QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417750RF200
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: SuperH® SH7750 Manufacturer: Renesas Electronics America
Core Processor: SH-4 Core Size: 32-Bit
Speed: 200MHz Connectivity: EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Peripherals: DMA, POR, WDT Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 28 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: 48K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.35 V ~ 1.6 V
Data Converters: - Oscillator Type: External
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 208-BFQFP Exposed Pad
Description
EEPROM Size: -
Data Converters: -
Oscillator Type: External
Packaging: Tray
Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless
Core Size: 32-Bit
Number of I /O: 28
RAM Size: 48K x 8
Peripherals: DMA, POR, WDT
Speed: 200MHz
Manufacturer: Renesas Electronics America
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Package / Case: 208-BFQFP Exposed Pad
Series: SuperH® SH7750
Core Processor: SH-4
Connectivity: EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.35 V ~ 1.6 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417750RF200
VendorRenesas Technology America
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Program Memory Size-
RAM Size48K x 8
Number of I /O28
Package / Case208-QFP
Speed200MHz
Controller SeriesSH7750
Oscillator TypeInternal
PackagingTray
Program Memory TypeROMless
EEPROM Size-
Core ProcessorSH-4
Data Converters-
Core Size32-Bit
PeripheralsDMA, POR, WDT