HD6417750RF240V
MPU 3V 16K PB-FREE 208-QFP
product image
HD6417750RF240V Picture
SeekIC No. : 003513217 Detail
HD6417750RF240V: MPU 3V 16K PB-FREE 208-QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417750RF240V
Core Processor: SH-4 Core Size: 32-Bit
Speed: 240MHz Connectivity: EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Peripherals: DMA, POR, WDT Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 28 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: 48K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.4 V ~ 1.6 V
Data Converters: - Oscillator Type: External
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 208-BFQFP Exposed Pad
Peripherals: DMA, POR, WDT
Speed: 240MHz
Manufacturer: Renesas Electronics America
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.4 V ~ 1.6 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417750RF240V
Number of I /O28
Package / Case208-QFP
Speed240MHz
Core Size32-Bit
PeripheralsDMA, POR, WDT