HD6417750SF167I
IC SUPERH MPU ROMLESS 208QFP
product image
HD6417750SF167I Picture
SeekIC No. : 003513219 Detail
HD6417750SF167I: IC SUPERH MPU ROMLESS 208QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417750SF167I
  • Unit Price
  • Negotiable
Core Processor: SH-4 Core Size: 32-Bit
Speed: 167MHz Connectivity: EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Peripherals: DMA, POR, WDT Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 28 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: 24K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.6 V ~ 2 V
Data Converters: - Oscillator Type: External
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 208-BFQFP Exposed Pad
Data Converters: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Speed: 167MHz
Package / Case: 208-BFQFP Exposed Pad
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.6 V ~ 2 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417750SF167I
Number of I /O28
Package / Case208-QFP
Speed167MHz
Core Size32-Bit
PeripheralsDMA, POR, WDT