HD6417750SF167IV
MPU 1.5/3.3V 0K I-TEMP PB-FREE 2
product image
HD6417750SF167IV Picture
SeekIC No. : 003513220 Detail
HD6417750SF167IV: MPU 1.5/3.3V 0K I-TEMP PB-FREE 2
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6417750SF167IV
  • Qty
  • 0~1
Core Processor: SH-4 Core Size: 32-Bit
Speed: 167MHz Connectivity: EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Peripherals: DMA, POR, WDT Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 28 Program Memory Size: -
Program Memory Type: ROMless EEPROM Size: -
RAM Size: 24K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.6 V ~ 2 V
Data Converters: - Oscillator Type: External
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 208-BFQFP Exposed Pad
Data Converters: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Speed: 167MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.6 V ~ 2 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6417750SF167IV
Number of I /O28
Package / Case208-HQFP
Speed167MHz
Core Size32-Bit
PeripheralsDMA, POR, WDT