HD6473238CP10V
IC H8/323 MCU OTP 68PLCC
product image
HD6473238CP10V Picture
SeekIC No. : 003511514 Detail
HD6473238CP10V: IC H8/323 MCU OTP 68PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6473238CP10V
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: H8® H8/325 Manufacturer: Renesas Electronics America
Core Processor: H8/300 Core Size: 8-Bit
Speed: 10MHz Connectivity: SCI, UART/USART
Peripherals: - Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 53 Program Memory Size: 16KB (16K x 8)
Program Memory Type: OTP EEPROM Size: -
RAM Size: 512 x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5 V ~ 5.5 V
Data Converters: - Oscillator Type: External
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 68-LCC (J-Lead)
Description
Core Size: 8-Bit
EEPROM Size: -
Data Converters: -
Oscillator Type: External
Packaging: Tray
Program Memory Type: OTP
RAM Size: 512 x 8
Program Memory Size: 16KB (16K x 8)
Speed: 10MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5 V ~ 5.5 V
Number of I /O: 53
Package / Case: 68-LCC (J-Lead)
Peripherals: -
Manufacturer: Renesas Electronics America
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Core Processor: H8/300
Series: H8® H8/325
Connectivity: SCI, UART/USART
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD6473238CP10V
VendorRenesas Technology America
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
RAM Size512 x 8
Number of I /O53
Package / Case68-PLCC
Speed10MHz
Controller SeriesH8/325
Oscillator TypeExternal
PackagingTray
Program Memory TypeOTP
EEPROM Size-
Core ProcessorH8/300
Data Converters-
Core Size8-Bit
ConnectivitySCI, UART/USART
Peripherals-