HD6473258CP10
IC H8 MCU OTP 32K 68PLCC
product image
HD6473258CP10 Picture
SeekIC No. : 003511516 Detail
HD6473258CP10: IC H8 MCU OTP 32K 68PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD6473258CP10
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: H8® H8/325 Manufacturer: Renesas Electronics America
Core Processor: H8/300 Core Size: 8-Bit
Speed: 10MHz Connectivity: SCI, UART/USART
Peripherals: - Number of I /O: 53
Program Memory Size: 32KB (32K x 8) Program Memory Type: OTP
EEPROM Size: - RAM Size: 1K x 8
Package / Case : SC-70-6 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5 V ~ 5.5 V
Data Converters: - Oscillator Type: External
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 68-LCC (J-Lead)
Description
Core Size: 8-Bit
EEPROM Size: -
Data Converters: -
Packaging: Tube
Oscillator Type: External
Program Memory Type: OTP
RAM Size: 1K x 8
Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
Speed: 10MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5 V ~ 5.5 V
Number of I /O: 53
Package / Case: 68-LCC (J-Lead)
Peripherals: -
Manufacturer: Renesas Electronics America
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C