HD64F3028X25
IC H8 MCU FLASH 384K 100TQFP
product image
HD64F3028X25 Picture
SeekIC No. : 003510075 Detail
HD64F3028X25: IC H8 MCU FLASH 384K 100TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD64F3028X25
  • Qty
  • 0~1
Speed: 25MHz Connectivity: SCI, SmartCard
Peripherals: DMA, PWM, WDT Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 70 Program Memory Size: 384KB (384K x 8)
Program Memory Type: FLASH EEPROM Size: -
RAM Size: 16K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3 V ~ 3.6 V
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 100-TQFP
Packaging: Tray
Speed: 25MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3 V ~ 3.6 V
RAM Size: 16K x 8
Package / Case: 100-TQFP
Number of I /O: 70
Program Memory Size: 384KB (384K x 8)
Peripherals: DMA, PWM, WDT
Manufacturer: Renesas Electronics America
Core Processor: H8/300H
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD64F3028X25
VendorRenesas Technology America
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
RAM Size16K x 8
Number of I /O70
Package / Case100-TQFP
Speed25MHz
Core Size16-Bit
ConnectivitySCI, SmartCard
PeripheralsDMA, PWM, WDT