HD64F3062BFI25-TR
MCU 5V 128K I-TEMP 100-QFP T&R
product image
HD64F3062BFI25-TR Picture
SeekIC No. : 003510084 Detail
HD64F3062BFI25-TR: MCU 5V 128K I-TEMP 100-QFP T&R
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HD64F3062BFI25-TR
  • Unit Price
  • Negotiable
Speed: 25MHz Connectivity: SCI, SmartCard
Peripherals: DMA, POR, PWM, WDT Number of I /O: 70
Program Memory Size: 128KB (128K x 8) Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: - Package / Case : ULLGA-8
RAM Size: 4K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5 V ~ 5.5 V
Data Converters: A/D 8x10b; D/A 2x8b Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C Package / Case: 100-BFQFP
Core Size: 16-Bit
Packaging: Tape & Reel (TR)
Speed: 25MHz
RAM Size: 4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5 V ~ 5.5 V
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
Number of I /O: 70
Peripherals: DMA, POR, PWM, WDT
Manufacturer: Renesas Electronics America
Core Processor: H8/300H
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Series: H8® H8/300H
Package / Case: 100-BFQFP
Parameters:
Technical/Catalog InformationHD64F3062BFI25-TR
VendorRenesas Technology America
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
RAM Size4K x 8
Number of I /O70
Package / Case100-QFP
Speed25MHz
Controller SeriesH8/300H
Oscillator TypeInternal
PackagingTape & Reel (TR)
Core Size16-Bit
ConnectivitySCI, SmartCard
PeripheralsDMA, POR, PWM, WDT