HDC100A160
Solid State Relays PM SSR 72VDC/160A 90-280VAC
product image
HDC100A160 Picture
SeekIC No. : 0091716 Detail
HDC100A160: Solid State Relays PM SSR 72VDC/160A 90-280VAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HDC100A160
Mfg:
Crydom
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Mounting Style : Panel
Control Voltage Range : 90 VAC to 280 VAC Load Voltage Rating : 7 VDC to 72 VDC
Load Current Rating : 160 A Output Device : SSR
Description
Contact Form :
Package / Case :
Output Device : SSR
Product Type : Industrial Mount
Mounting Style : Panel
Load Voltage Rating : 7 VDC to 72 VDC
Control Voltage Range : 90 VAC to 280 VAC
Load Current Rating : 160 A