HF3545-333Y1R5-T01
Common Mode Inductors (Chokes) 33mH 1.5A
product image
HF3545-333Y1R5-T01 Picture
SeekIC No. : 001170033 Detail
HF3545-333Y1R5-T01: Common Mode Inductors (Chokes) 33mH 1.5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HF3545-333Y1R5-T01
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 33 mH Maximum DC Current : 1.5 Amps
Maximum DC Resistance : 0.42 Ohms Operating Temperature Range : - 20 C to + 120 C
Termination Style : Radial
Description
Impedance :
Tolerance :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Package / Case :
Series :
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 20 C to + 120 C
Maximum DC Current : 1.5 Amps
Inductance : 33 mH
Maximum DC Resistance : 0.42 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationHF3545-333Y1R5-T01
VendorTDK Corporation
CategoryFilters
Inductance33mH
Impedance-
DC Resistance (DCR)420.0 mOhm Max
Current 1.5A
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case1.457" L x 1.024" W x 1.772" H (37.00mm x 26.00mm x 45.00mm)