HF3545-562Y3R5-T01
Common Mode Inductors (Chokes) 5.6mH 3.5A
product image
HF3545-562Y3R5-T01 Picture
SeekIC No. : 001171353 Detail
HF3545-562Y3R5-T01: Common Mode Inductors (Chokes) 5.6mH 3.5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HF3545-562Y3R5-T01
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 5.6 mH Maximum DC Current : 3.5 Amps
Maximum DC Resistance : 0.077 Ohms Operating Temperature Range : - 20 C to + 120 C
Termination Style : Radial
Description
Impedance :
Tolerance :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Package / Case :
Series :
Inductance : 5.6 mH
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 20 C to + 120 C
Maximum DC Current : 3.5 Amps
Maximum DC Resistance : 0.077 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationHF3545-562Y3R5-T01
VendorTDK Corporation
CategoryFilters
Inductance5.6mH
Impedance-
DC Resistance (DCR)77.00 mOhm Max
Current 3.5A
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case1.457" L x 1.024" W x 1.772" H (37.00mm x 26.00mm x 45.00mm)