HFA1100IBZ
IC OP AMP 850MHZ CFB 8-SOIC
product image
HFA1100IBZ Picture
SeekIC No. : 003532531 Detail
HFA1100IBZ: IC OP AMP 850MHZ CFB 8-SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HFA1100IBZ
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: - Manufacturer: Intersil
Amplifier Type: Current Feedback Type: -
Number of Circuits: 1 Max Output Power x Channels @ Load: -
Output Type: - Slew Rate: 2300 V/µs
Voltage - Supply: - Features: -
Gain Bandwidth Product: - Package / Case : SOP-8
-3db Bandwidth: 850MHz Current - Input Bias: 25µA
Voltage - Input Offset: 2000µV Current - Supply: 21mA
Current - Output / Channel: 60mA Voltage - Supply, Single/Dual (±): 4.5 V ~ 11 V, ±2.25 V ~ 5.5 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Supplier Device Package: 8-SOIC
Description
Series: -
Type: -
Max Output Power x Channels @ Load: -
Output Type: -
Voltage - Supply: -
Features: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 8-SOIC
Current - Output / Channel: 60mA
Voltage - Input Offset: 2000µV
Number of Circuits: 1
Packaging: Tube
Gain Bandwidth Product: -
Amplifier Type: Current Feedback
Current - Supply: 21mA
-3db Bandwidth: 850MHz
Voltage - Supply, Single/Dual (±): 4.5 V ~ 11 V, ±2.25 V ~ 5.5 V
Manufacturer: Intersil
Slew Rate: 2300 V/µs
Current - Input Bias: 25µA
Parameters:
Technical/Catalog InformationHFA1100IBZ
VendorIntersil
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
PackagingTube
Amplifier TypeCurrent Feedback
Number of Circuits1 - Single
Package / Case8-SOIC (3.9mm Width)
Slew Rate2300 V/s
Gain Bandwidth Product-
Current - Supply21mA
Current - Output / Channel60mA
Output Type-
-3db Bandwidth850MHz
Current - Input Bias25A
Voltage - Input Offset2000V