HFA1109IBZ96
IC OPAMP CFB VIDEO 450MHZ 8-SOIC
product image
HFA1109IBZ96 Picture
SeekIC No. : 003536838 Detail
HFA1109IBZ96: IC OPAMP CFB VIDEO 450MHZ 8-SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HFA1109IBZ96
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Intersil
Amplifier Type: - Applications: Current Feedback
Output Type: - Number of Circuits: 1
-3db Bandwidth: 450MHz Maximum Operating Temperature : + 70 C
Gain Bandwidth Product: - Slew Rate: 2600 V/µs
Current - Supply: 9.6mA Current - Input Bias: -
Current - Output / Channel: 36mA Voltage - Input Offset: -
Voltage - Supply, Single/Dual (±): ±4.5 V ~ 5.5 V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Supplier Device Package: 8-SOIC
Operating Temperature: -
Description
Series: -
Amplifier Type: -
Gain Bandwidth Product: -
Current - Input Bias: -
Voltage - Input Offset: -
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 8-SOIC
Operating Temperature: -
Number of Circuits: 1
Output Type: -
-3db Bandwidth: 450MHz
Applications: Current Feedback
Manufacturer: Intersil
Voltage - Supply, Single/Dual (±): ±4.5 V ~ 5.5 V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Slew Rate: 2600 V/µs
Current - Supply: 9.6mA
Current - Output / Channel: 36mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationHFA1109IBZ96
VendorIntersil
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
ApplicationsCurrent Feedback
-3db Bandwidth450MHz
Slew Rate2600 V/s
Number of Circuits1 - Single
Current - Supply9.6mA
Current - Output / Channel36mA
Output Type-
Package / Case8-SOIC (3.9mm Width)