HFB143064-300
EMI/RFI Suppressors & Ferrites 270ohms 300MHz 6.35mm Inside Dia.
product image
HFB143064-300 Picture
SeekIC No. : 001114427 Detail
HFB143064-300: EMI/RFI Suppressors & Ferrites 270ohms 300MHz 6.35mm Inside Dia.
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HFB143064-300
Mfg:
Laird Technologies
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Ferrite Cores Impedance : 270 Ohms
Maximum DC Resistance : 270 Ohms Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 143064
Description
Tolerance :
Maximum DC Current :
Termination Style :
Product : Ferrite Cores
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Impedance : 270 Ohms
Maximum DC Resistance : 270 Ohms
Package / Case : 143064
Parameters:
Technical/Catalog InformationHFB143064-300
VendorSteward
CategoryFilters
Impedance270 Ohm
ShapeCylindrical
Package / Case14.27mm O.D. x 6.35mm I.D. x 28.58mm L
PackagingBulk
Filter TypeRound Cable, Solid
Frequency300MHz