HI0603P600R-00
FERRITE CHIP POWER 60 OHM SMD
product image
HI0603P600R-00 Picture
SeekIC No. : 003447744 Detail
HI0603P600R-00: FERRITE CHIP POWER 60 OHM SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HI0603P600R-00
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: HI Manufacturer: Laird-Signal Integrity Products
Impedance @ Frequency: 60 Ohm @ 100MHz Current Rating: 4A
DC Resistance (DCR): 30 mOhm Max Filter Type: Differential Mode - Single
Package / Case: 0603 (1608 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT) Height (Max): 0.031" (0.80mm)
Package / Case : DHVQFN EP
Description
Filter Type: Differential Mode - Single
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency: 60 Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR): 30 mOhm Max
Current Rating: 4A
Manufacturer: Laird-Signal Integrity Products
Series: HI
Packaging: Cut Tape (CT)
Height (Max): 0.031" (0.80mm)