HK21253N9S-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0805 3.90.3nH
product image
HK21253N9S-T Picture
SeekIC No. : 001210934 Detail
HK21253N9S-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0805 3.90.3nH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK21253N9S-T
Quick Details
Inductance : 3.9 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.05 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz Q Minimum : 12
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Maximum DC Resistance : 0.05 Ohms
Q Minimum : 12
Self Resonant Frequency : 6000 MHz
Inductance : 3.9 nH
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK21253N9S-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.9nH
Tolerance±0.3nH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq12 @ 100MHz
Self Resonant Freq4GHz
DC Resistance (DCR)150.0 mOhm Max