HK21254N7S-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0805 4.70.3nH
product image
HK21254N7S-T Picture
SeekIC No. : 001208967 Detail
HK21254N7S-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0805 4.70.3nH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK21254N7S-T
Quick Details
Inductance : 4.7 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.05 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz Q Minimum : 12
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Maximum DC Resistance : 0.05 Ohms
Inductance : 4.7 nH
Q Minimum : 12
Self Resonant Frequency : 6000 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK21254N7S-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7nH
Tolerance±0.3nH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq12 @ 100MHz
Self Resonant Freq3.5GHz
DC Resistance (DCR)200.0 mOhm Max