HK21255N6K-T
RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0805 5.6nH 10%
product image
HK21255N6K-T Picture
SeekIC No. : 001214280 Detail
HK21255N6K-T: RF Inductors INDCTR HIFREQ MLTLYR 0805 5.6nH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK21255N6K-T
Quick Details
Inductance : 5.6 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.05 Ohms
Self Resonant Frequency : 5400 MHz Q Minimum : 15
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Maximum DC Resistance : 0.05 Ohms
Q Minimum : 15
Inductance : 5.6 nH
Self Resonant Frequency : 5400 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK21255N6K-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance5.6nH
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq15 @ 100MHz
Self Resonant Freq3.2GHz
DC Resistance (DCR)230.0 mOhm Max