HK25A-15/A
Linear and Switching Power Supplies 15V 1.7A
product image
HK25A-15/A Picture
SeekIC No. : 002758923 Detail
HK25A-15/A: Linear and Switching Power Supplies 15V 1.7A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK25A-15/A
Quick Details
Input Voltage : 85 VAC to 132 VAC Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 15 V Output Current (Channel 1) : 1.7 A
Dimensions : 1.45 in L x 3.346 in W
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Input Voltage : 85 VAC to 132 VAC
Output Current (Channel 1) : 1.7 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK25A-15/A
Number of Outputs1
Power (Watts)25.5W
Voltage - Output15V
Voltage - Input85 ~ 132V
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output15 VDC @ 1.7A
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names HK25A 15 A