HK25A-24/A
Linear and Switching Power Supplies 24V 1.1A
product image
HK25A-24/A Picture
SeekIC No. : 002759475 Detail
HK25A-24/A: Linear and Switching Power Supplies 24V 1.1A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HK25A-24/A
Quick Details
Input Voltage : 85 VAC to 132 VAC Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 24 V Output Current (Channel 1) : 1.1 A
Mounting Style :
Dimensions :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 1.1 A
Input Voltage : 85 VAC to 132 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationHK25A-24/A
Number of Outputs1
Power (Watts)26.4W
Voltage - Output24V
Voltage - Input85 ~ 132V
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output24 VDC @ 1.1A
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names HK25A 24 A