HL1-H-AC115V-TV
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 115V
product image
HL1-H-AC115V-TV Picture
SeekIC No. : 003829536 Detail
HL1-H-AC115V-TV: RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 115V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HL1-H-AC115V-TV
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: HL Manufacturer: Panasonic Electric Works
Relay Type: General Purpose Coil Type: Non Latching
Coil Current: 10.4mA Coil Voltage: 115VAC
Contact Form: SPDT (1 Form C) Contact Rating (Current): 15A
Switching Voltage: 125VAC - Nom Package / Case : TQFN-56
Turn On Voltage (Max): 92 VAC Turn Off Voltage (Min): 34.5 VAC
Features: - Mounting Type: Socketable
Termination Style: Plug In, QC - 0.187" (4.7mm)
Description
Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 15A
Packaging: Bulk
Features: -
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 115VAC
Turn Off Voltage (Min): 34.5 VAC
Turn On Voltage (Max): 92 VAC
Manufacturer: Panasonic Electric Works
Series: HL
Switching Voltage: 125VAC - Nom
Coil Current: 10.4mA