HM78-10150LFTR
SHIELDED INDUCTORS
product image
HM78-10150LFTR Picture
SeekIC No. : 003465394 Detail
HM78-10150LFTR: SHIELDED INDUCTORS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HM78-10150LFTR
Quick Details
Series: HM78 Manufacturer: TT Electronics/BI
Inductance: 15µH Current: 860mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Drum Core Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±20% Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 120 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.291" L x 0.291" W x 0.150" H (7.40mm x 7.40mm x 3.80mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
DC Resistance (DCR): 120 mOhm Max
Tolerance: ±20%
Shielding: Shielded
Inductance: 15µH
Frequency - Self Resonant: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current: 860mA
Type: Drum Core
Manufacturer: TT Electronics/BI
Series: HM78
Package / Case: 0.291" L x 0.291" W x 0.150" H (7.40mm x 7.40mm x 3.80mm)