HMD16M36M12G
product image
HMD16M36M12G Picture
SeekIC No. : 004364608 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HMD16M36M12G
Description
The features of HMD16M36M12G can be summarized as:(1)Access times : 50, 60ns ; (2)High-density 64MByte design ; (3)Single + 5V ±0.5V power supply ; (4)JEDEC standard Pdpin & pinout ; (5)TTL compatible inputs and outputs ; (6)/CAS-before-/RAS & Hidden Refresh capability ; (7)/RAS-only refresh capability ; (8)Fast Page Mode Operation.
The absolute maximum ratings of HMD16M36M12G are:(1)Voltage on Any Pin Relative to Vss:-1V to 7.0V ; (2)Voltage on Vcc Supply Relative to Vss:-1V to 7.0V ; (3)Power Dissipation:12W ; (4)Storage Temperature:-55°C to 125°C; (5)Short Circuit Output Current:50mA.