HMD32M32M16EG
product image
HMD32M32M16EG Picture
SeekIC No. : 004364619 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HMD32M32M16EG
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
The features of HMD32M32M16EG can be summarized as:(1)Access times : 50, 60ns ; (2)High-density 128MByte design ; (3)Single + 5V ±0.5V power supply ; (4)JEDEC standard pinout ; (5)EDO mode operation ; (6)TTL compatible inputs and outputs ; (7)FR4-PCB design.
The absolute maximum ratings of HMD32M32M16EG are:(1)Voltage on Any Pin Relative to Vss:-1V to 7.0V ; (2)Voltage on Vcc Supply Relative to Vss:-1V to 7.0V ; (3)Power Dissipation:16W ; (4)Storage Temperature:-55°C to 150°C; (5)Short Circuit Output Current:50mA.