HMK432B7474MM-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MIDHI VOL 1812 100V X7R .47uF 20%
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MIDHI VOL 1812 100V X7R 1.0uF 20%
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MIDHI VOL 1812 100V X7R 2.2uF 10%
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MIDHI VOL 1812 100V X7R 2.2uF 20%
| Capacitance : | 0.47 uF | Tolerance : | 20 % |
| Voltage Rating : | 100 Volts | Temperature Coefficient / Code : | X7R |
| Case Code - in : | 1812 | Case Code - mm : | 4532 |
| Operating Temperature Range : | - 55 C to + 125 C | Product : | High Voltage MLCCs |
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | HMK432B7474MM-T |
| Vendor | Taiyo Yuden |
| Category | Capacitors |
| Capacitance | 0.47F |
| Voltage - Rated | 100V |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | 1812 (4532 metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Features | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |