HPC0402A0R7BWMT
Silicon Capacitors (R) .7PF 25V .1PF
product image
HPC0402A0R7BWMT Picture
SeekIC No. : 001064815 Detail
HPC0402A0R7BWMT: Silicon Capacitors (R) .7PF 25V .1PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPC0402A0R7BWMT
Mfg:
Vishay/Sprague
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 0.7 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient : 30 PPM / C
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Package / Case : 0402 (1005 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Description
Temperature Coefficient : 30 PPM / C
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 50 Volts
Capacitance : 0.7 pF