HPC2C152K
Ceramic Composition Resistors 2W 1.5K ohm 10%
product image
HPC2C152K Picture
SeekIC No. : 001278829 Detail
HPC2C152K: Ceramic Composition Resistors 2W 1.5K ohm 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPC2C152K
Mfg:
KOA Speer
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Resistance : 1.5 KOhms Tolerance : 10 %
Power Rating : 2 Watts Voltage Rating : 400 Volts
Temperature Coefficient : - 1200 PPM / K Termination Style : Axial
Dimensions : 5 mm Dia. x 21 mm L Operating Temperature Range : - 40 C to + 200 C
Packaging : Reel
Description
Series :
Tolerance : 10 %
Power Rating : 2 Watts
Termination Style : Axial
Voltage Rating : 400 Volts
Packaging : Reel
Resistance : 1.5 KOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 200 C
Dimensions : 5 mm Dia. x 21 mm L