HPF240D30R
Solid State Relays RELAY SSR 30A 240VAC AC OUT DIN
product image
HPF240D30R Picture
SeekIC No. : 0096797 Detail
HPF240D30R: Solid State Relays RELAY SSR 30A 240VAC AC OUT DIN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPF240D30R
Mfg:
Crydom
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : Industrial Mount
Description
Mounting Style :
Control Voltage Range :
Load Voltage Rating :
Load Current Rating :
Contact Form :
Output Device :
Package / Case :
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPF240D30R
VendorCrydom Co.
CategoryRelays
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Package / CaseModule
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current30A
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load12 ~ 280 V