HPH-12/30-D48NB-C
DC/DC Converters 48Vin 12Vout 30A 360W W/Baseplate
product image
HPH-12/30-D48NB-C Picture
SeekIC No. : 002721326 Detail
HPH-12/30-D48NB-C: DC/DC Converters 48Vin 12Vout 30A 360W W/Baseplate
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPH-12/30-D48NB-C
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Qty
  • 0~23
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 360 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 30 A Mounting Style : Through Hole
Package / Case Size : C61
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Current (Channel 1) : 30 A
Mounting Style : Through Hole
Package / Case Size : C61
Output Power : 360 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPH-12/30-D48NB-C
VendorMurata Power Solutions Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input48V
Output12V
Power (Watts)360W
Number of Outputs1
1st Output12 VDC @ 30A