HPL0603-1N5
INDUCTOR 1.5NH +/-0.2NH 0201
product image
HPL0603-1N5 Picture
SeekIC No. : 003465909 Detail
HPL0603-1N5: INDUCTOR 1.5NH +/-0.2NH 0201
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL0603-1N5
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 1.5nH Current: 490mA
Common Mode Rejection Ratio (Min) : 58 dB Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Thin Film
Tolerance: ±0.2nH Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 260 mOhm Max Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 10GHz Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Frequency - Self Resonant: 10GHz
Inductance: 1.5nH
Tolerance: ±0.2nH
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Q @ Freq: 10 @ 300MHz
DC Resistance (DCR): 260 mOhm Max
Current: 490mA
Type: Thin Film
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL0603-1N5
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.5nH
Tolerance±0.2nH
TypeAlumina Core
Current 490mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 300MHz
Self Resonant Freq10GHz
DC Resistance (DCR)260.0 mOhm Max