HPL0603-1N8
INDUCTOR 1.8NH +/-0.2NH 0201
product image
HPL0603-1N8 Picture
SeekIC No. : 003465910 Detail
HPL0603-1N8: INDUCTOR 1.8NH +/-0.2NH 0201
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL0603-1N8
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 1.8nH Current: 420mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Supply Current : 17 mA Type: Thin Film
Tolerance: ±0.2nH Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 360 mOhm Max Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 10GHz Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Frequency - Self Resonant: 10GHz
Tolerance: ±0.2nH
Inductance: 1.8nH
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Current: 420mA
Type: Thin Film
DC Resistance (DCR): 360 mOhm Max
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL0603-1N8
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.8nH
Tolerance±0.2nH
TypeAlumina Core
Current 420mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 300MHz
Self Resonant Freq10GHz
DC Resistance (DCR)360.0 mOhm Max