HPL0603-2N2
INDUCTOR 2.2NH +/-0.2NH 0201
product image
HPL0603-2N2 Picture
SeekIC No. : 003466698 Detail
HPL0603-2N2: INDUCTOR 2.2NH +/-0.2NH 0201
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL0603-2N2
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 2.2nH Current: 350mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Supply Current : 17 mA Type: Thin Film
Tolerance: ±0.2nH Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 500 mOhm Max Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 10GHz Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Frequency - Self Resonant: 10GHz
Inductance: 2.2nH
Current: 350mA
Tolerance: ±0.2nH
DC Resistance (DCR): 500 mOhm Max
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL0603-2N2
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2nH
Tolerance±0.2nH
TypeAlumina Core
Current 350mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 300MHz
Self Resonant Freq10GHz
DC Resistance (DCR)500.0 mOhm Max